gulnihalertugrul
Featured off ki, ne off...

off ki, ne off...

Yazamıyorum yaff, bişeyler oldu zaatıma... (Türkçe'de şu inceltme, uzatma işaretleri kaldırılalı beri, kelimeler bir hödük ve güdük oluyor vesselam. Ben de uzatılacak durumlarda harfleri ikişerden yazıp bir çözüm ürettim kendi aklımca. Koca mimar olmuş hatun yazamıyor demeyin, kendi lisanımı geliştirdim... o kadar....)

İlkinde beceremediğim şu 'İş Sağlığı ve  Güvenliği Uzmanlığı' sınavına tekrar girdim... Demetevler'de hamamın hemen arkasındaki okuldaydı benim sınavım. Kırık dökük sınıfa girip, kırık sırada otururken, tahtaya takıldı gözüm... Gözetmenimiz  sınav başlangıç ve bitiş saatlerini yazıyordu ve aynen  şöyleydi...


" Sınaf başlangıç saati :10,00
  Sınaf bitiş saati        :11,50"


Aldı mı beni bir gülme... Hani  Volkswagen, "folksvaagın" diye okunuyor da, o Almanca...
Offf...zaten çalışmadım, İş Güvenlik Uzmanı olmak istemiyorum,  Alaçatı'ya en erken zamanda gitmek, evimi restore etmek istiyorum. Bu arada  projeler, hala (inceltme işareti olmadığı için babanın kardeşi "hala" diye okuyanlar olabilir, babanın kardeşi değil bilesiniz) belediyede bekliyorlar, mayalanıyorlar zaar ???!!! (Bu da Alaçatı Belediyesi'nin dedikodusu).


Hayat dediğimiz süreç komik durumları da yaşatıyor bize bazen. İSG kursuna gittiğim için beni işten çıkarttıkları firmadan,  İş sağlığı ile ilgili bir takım belgeler alınması gerektiği için, cevap vereceğimi düşündükleri arkadaşıma arattırmışlar... Henüz uzman olmadığım için yardımcı olamayacağımı, Çalışma Bakanlığından sorup öğrenebileceklerini söyledim...  Yok öyle armut piş ağzıma düş, herkes üstüne düşen görevi yapacak :)))))
Gösteriyor işte böyle, sana kastedenleri bir şekilde...Neyse, benim kazancım orada tanımış olduğum güzide birkaç şahıs... gerisi teferruat...


Ne diyordum?... yazamıyorum... düşüncelerim klavyenin başına oturana kadar dans edip çoşuyor, oturunca tık yok... Bir sürü kitap okuyup, film izledim, bol bol müzik dinleyip, feysbukta paylaştım bu arada. Bir tarzım olmadığı, her telden çaldığım, bayık arabesk nameler dışında her müziği dinlediğim için epey eleştiri ve takdir de aldım.


Haaa bir de İzmir'li teyzemler ilk kez geldiler evime... 12 senedir Ankara'dayım ve öncesinde de 7 sene Erzin ve Karkamış günlerim vardı. Yani anamın evinden çıktığımdan beri İzmir'li teyzemi 19 sene sonra evimde misafir ettim...Gerçi Çanakkale'li teyzemi de 17 senede misafir etmiştim... Çok keyifliydi de,  aslında biz Amerikalı mıyız? diye düşünüyorum bazen...Ooofff ki, ne offf... bak gene havadan sudan yazdım geçti... Bir Eliff Shaplak olamayacağım için çok dertleniyorum...Yazsaydım bir B'AŞK'A şey... yıkılsaydı ortalık... Haa bir de; ben de şöyle yemeli içmeli, dünyayı gezmeli bir tv programı yapmak istiyorum... Ayyy olur inşallah ( hahahahahaah ve de hahahhahahah)


Dip not: Alaçatı Belediyesinden geçer de Anıtlar Kuruluna sunarsak projeleri, tivitırda ilan edeceğim merak etmeyin.O zamana kadar hepinizi öptüm.... 
(Yanaklarından len, ne var????)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Nilüfer Sætrevik